Tudásérték a médiában
Az Eötvös Loránd Tudományegyetem Pszichológiai Doktori Iskola „Szocializáció és társadalmi folyamatok” programja nyilvános konferenciát tart 2011. december 9-én, „Tudásérték a médiában” címmel.
Az előadások és diszkussziók érdekes szempontokból vizsgálják a mediatizált kultúra helyét és szerepét. A tanácskozás az Egyetem uniós támogatással megvalósuló kutatóegyetemi TÁMOP-projektjének rendezvénye.
A tudományos és kulturális tudás és az ezekhez kapcsolódó hagyományos értékek nehezen találják helyüket a médiakommunikáció közegében, illetve a közgondolkodást befolyásoló médiavilág is drámai mértékben és gyorsasággal alakul át. A tudásérték társadalmi jelenléte, a tudás és társadalom viszonya mindezek miatt újfajta kérdésfelvetéseket és gyakorlati cselekvési programokat igényel. A tanácskozás a filozófia, a szociálpszichológia és a kommunikáció- és médiaelmélet multidiszciplináris megközelítéseivel mutatja be a legújabb kutatási eredményeket.
Részletes program:
13:00: Megnyitó, Hunyady György, az MTA rendes tagja, az MTA II. osztályának elnöke, ELTE Pedagógiai és Pszichológiai Kar
I. panel: 13:15–14:00
- Nyíri Kristóf, az MTA rendes tagja, Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem: Képi gondolkodás és mediatizált kultúra
- Fábri György, habilitált egyetemi docens, ELTE Pedagógiai és Pszichológiai Kar: A tudás társadalmi percepciója
II. panel 14:00–14:45
- Terestyéni Tamás, tudományos munkatárs, ELTE-MTA: Kommunikációelméleti tapasztalatok a média változásaiban
- Gosztonyi Gergely, egyetemi adjunktus, ELTE Állam- és Jogtudományi Kar: A civil média
III. panel 14:45–15:30
- A médiahatás szociálpszichológiai közelítésben (doktorandusz panelbeszélgetés)
Időpont: 2011. december 9. 13.00 –15.30
Helyszín: ELTE PPK Kommunikációelméleti Könyvtár és Információs Központ (1064 Budapest, Izabella u. 46., udvari lépcső, 1. emelet)