Mi az a foniátria?
Március 31-én délelőtt mutatják be a „Foniátria és társtudományok” című kétkötetes munkát az ELTE Egyetem téri épületében.
2015. március 31-én az Aula Magnában mutatják be a Hirschberg Jenő, Hacki Tamás és Mészáros Krisztina szerkesztésében az ELTE Eötvös Kiadónál megjelent Foniátria és társtudományok I-II. című kötetet. A jelenlevőket Mezey Barna, az ELTE rektora és Zászkaliczky Péter, az ELTE Bárczi Gusztáv Gyógypedagógiai Kar dékánja, a könyv felelős kiadója köszönti.
A kommunikáció, a kimondott szó hétköznapjaink elengedhetetlen kelléke. Aki rossz hangja, nem jól érthető kiejtése, gyenge hallása miatt nem vehet részt a társadalom nyüzsgő életében, másokkal szemben igen hátrányos helyzetben van. Mi az élettani alapja a hangképzésnek, az artikulációnak, a beszéd, a nyelv és a nyelés idegrendszeri irányításának és az éneklésnek? Mik ezen funkciók betegségei, és hogyan lehet ezeket gyógyítani? A kötet ezekre a komplex kérdésekre ad választ.
A foniátria az az orvosi tudomány, amely a kommunikáció élet- és kórtanával foglalkozik, ugyanakkor a fenti működészavarok minden vonatkozásának feltárásához számos társszakma (fül-orr-gégészet, ideggyógyászat, audiológia, genetika, onkológia, rehabilitációs orvostan, gyógypedagógia, logopédia, nyelvészet, akusztika, pszichológia, informatika) ismereteit is alkalmazza.
További információ
Időpont: 2015. március 31. 10:30–12:30
Helyszín: ELTE ÁJK Aula Magna (1053 Budapest, Egyetem tér 1–3., I. emelet)