Irodalmi ruhakiállítás Brüsszelben
Neves spanyol, belga és magyar divattervezők a három ország irodalmából válogatott versek alapján megálmodott ruháit mutatták be Brüsszelben.
Neves spanyol, belga és magyar divattervezők a három ország irodalmából válogatott versek, prózai művek ihletése alapján megálmodott ruháit mutatták be kedden Brüsszelben, a Húsz ruha Európának című kiállításon.
Mint a Petőfi Irodalmi Múzeum főigazgatója, E. Csorba Csilla elmondta, a díszes Városházán látható tárlaton Magyarországot négy divattervező (Gyulai Natália, Náray Tamás, Pazicski Miklós és Zoób Kati) képviseli. A ruhákat megihlető magyar szerzők Bánffy Miklós, Márai Sándor, Szabó Magda, Takács Zsuzsa, az ő műveikből is részletek olvashatók a tárlaton.
Spanyolországot 12, Belgiumot 4 tervező képviselő a kiállításon.
A tárlatot a spanyol-belga-magyar közös európai uniós elnökség idejére (2010. január 1.– 2011. június 30.) időzítették. A megnyitón megszólaló rangos személyiségek beszédeikben egyebek között arra emlékeztettek, hogy a három ország történetében vannak összefonódások, így az is jelképes értékű, hogy egy csoportként töltik be az unió életét irányító elnöki tisztet másfél éven át.
Vándorkiállításról van szó: az EU-tagországok egyik legjelentősebb kulturális rendezvénysorozata a Budapesti Tavaszi Fesztivál idején (március 24-től) a Petőfi Irodalmi Múzeumban lesz látható, majd májusban Madridban is szerepel.
A brüsszeli megnyitóhoz időzítve a spanyol Agatha Ruiz de la Prada divattervező az alkalomhoz illő ruhát készített a belga főváros leghíresebb turisztikai látványosságának, az eredetileg teljesen meztelen szobrocskának, Manneken Pisnek is.