Pénzhiány miatt nem kutatják tovább a földkívüli intelligenciát
Pénzhiány miatt egyelőre nem kutatja tovább az Egyesült Államokban a földön kívüli intelligenciát a SETI (Search for Extraterrestrial Intelligence) program.
Úgy tűnik, hogy a válság sújtotta amerikai kormányzat nem tudja tovább fizetni a csillagközi telefonszámlát, a kutatásra létrehozott intézet, a SETI Institute (Search for Extraterrestrial Intelligence) antennái április óta már nem képesek fogadni az esetleges földön kívüli jeleket. A program sem a kaliforniai államtól, sem pedig a szövetségi kormányzattól nem kap már olyan mértékű támogatást, amilyet korábban.
Az 1984-ben alapított kutatóintézet 42 rádióantennája 2007 óta kutatja a földön kívüli intelligencia jeleit, de közben az univerzum struktúráját és eredetét is vizsgálja.
Az ehhez szükséges berendezéseket a berkeleyi Kaliforniai Egyetemmel együtt, valamint Paul Allen üzletember, a Microsoft társalapítója bőkezű támogatásából építették. A működtetés évente 1,5 millió dollárba kerül, ennek java része a 8-10 fős kutatócsoport és a technikusok fizetésére megy el.
@földlakó: Valoszinuleg arrol van szo hogy mas hasonlo programokkal egyutt egyszeruen megszuntettek az allami tamogatast, talan azzal a mondassal hogy "ez meg minek van?"
Amugy valoszinunek tartom, hogy elobb-utobb talalnak majd maganjellegu tamogatokat, vegulis eleg sokan vannak akiknek piszkalja a fantaziajat a kerdes. :)
Már rég megtalálták őket !!! - Ezért nem finanszíroznak semmit ebben a témában..... ( Michael Jackson, Michael Jordan, Michael Fletley, Michael Schumacher, Michael Knight, Michael Douglas, Michael Phelps , etc. ) Különlegesség, hogy sokat hívnak Misának közülük !!
Oké, feladom magam.
Nem baj. Majd a kinaiaknak lesz rá pénzük.
@földlakó: "The bottom line is that it takes approximately $1.5M/year to operate the ATA, and at least an additional $1M/year to cover
the cost of our SETI science efforts." (archive.seti.org/pdfs/ATA-hibernation.pdf)
Nem tudom nem elírás e a cikkben az 1,5 millió dollár, mert ha nem akkor az USA igen nagy bajba lehet amikor évi másfél millió dollárt se tud kiszorítani tudományos célra.