Internetes viselkedési kódexet adtak ki
Az elektronikus világban segít eligazodni egy új online ajánlásgyűjtemény, amely többek között arra is választ ad, hogy kit illik az iWiW-en ismerősnek jelölni, vagy éppen illendő-e SMS-ezni tárgyalás közben.
A Magyar Telekom közelmúltban indított e-Etikett kezdeményezésének célja egy olyan digitális ajánlásgyűjtemény kidolgozása volt, amely segít eligazodni az elektronikus világban.
A cég kezdeményezésére neves kommunikációs szakemberek és közéleti személyiségek (tudósok, nyelvészek, újságírók, bloggerek, protokollszakértők, színészek) közreműködésével készítették el Magyarország legátfogóbb, szinte minden jelenleg használt kommunikációs eszköz és forma, azaz a telefon, az elektronikus levél, a szöveges üzenet, a közösségi média, a videokonferencia, a blogok és a chatek használatával kapcsolatos digitális etikettet.
A www.eetikett.hu címen elérhető online illemtár négy témakörbe csoportosítva összesen 92 ajánlást tartalmaz, amelyekben a szerzők kitérnek arra is, hogy mikor célszerű telefonálni, és mikor inkább elektronikus üzenetet vagy SMS-t küldeni, milyen napszakokban nem illik egymást telefonhívással vagy SMS-sel zavarni, és azt is elmagyarázzák, hogy elektronikus üzenet küldésekor sem szabad megfeledkezni a hagyományos levelezési szabályokról.
Az e-Etikett kezdeményezői a digitális együttélésre vonatkozó ajánlásokat gondolatébresztőnek is szánják, és az oldalra látogatók véleményét, további javaslatait várják.
Az Online illemtár megalkotásának ötlete egyébként a szolgáltató anyavállalatától, a Deutsche Telekomtól ered, és a nemzetközi tapasztalatokat összegző anyag a www.eetiquette.com címen tekinthető meg.
Köszönjük, a link a szövegben helyesen szerepelt, csak rossz helyre mutatott. Javítottam, elnézést kérünk.
Valóban rossz helyre mutat a link, de a gyakran feltett kérdések között megtaláltam a helyes linket.
www.eetikett.hu/
Rossz helyre mutat a link. (Az angol oldalra a magyar helyett.)