Smároljon ön is partnerével a neten!
Nem csak szmájliban lehet csókot küldeni: próbálja ki a valós idejű virtuális csókolózást ön is. Aztán írjon nekünk.
Annyi mindent küldhet az ember a neten: virágot, fenyegető levelet, videót. Miért ne küldhetnénk csókot is? – tette fel a kérdést a Lovotics cég fejlesztői gárdája és megalkotta a Kissenger elnevezésű bizarr kommunikációs alkalmazását.
Az alkalmazás lényege egy robotpár, melynek egyetlen célja a digitális csókátvitel: segítségével „áthidalható két bensőséges kapcsolatban álló személy közötti fizikai tér”, legalábbis a honlap szerint. Az ajakmozgás valós idejű utánzása révén a Kissenger a csók közvetítő közegének szerepét tölti be. Ugyan a fejlesztők írnak a feromonok és különböző testfolyadékok ide-odaáramlásáról, illetve fontosságukról a csókolózás során, e funkciók tényleges leképezéséről nem számolnak be a fejlesztés kapcsán.
A fejlesztők az alkalmazás másik némiképp bizarrabb alkalmazási területén is fejlődést várnak: a Kissenger ugyanis az ember–robot közti intimitás még realisztikusabb kivitelezésére is lehetőséget ad, sőt akár a felhasználói avatarokkal is forró puszikat oszthatunk meg a segítségével.
(Forrás: Lovotics)
A cég javasolja a technológia beépítését a már ismert, modern kommunikációs eszközökbe is. Eljöhet tehát az az idő is, amikor Skype-on válthat csókot a kedves olvasó távolban lévő szerelmével, netán a Facebook-profilunk tartalmazza majd üdvözlő csókunkat.
A filmeket megtekintve azonban felmerül a kérdés, nem átverés-e ez az egész történet – különösen, ha a cég másik nagy termékét, a hasonló célokból készült, halálosan röhejes „miniént” tekintjük meg. Mindenesetre köszönjük meg a hírt világgá kürtölő New Scientistnek – a szájbercsók és a „minién” alkalmazási lehetőségei bizonyosan határtalanok lennének.
Akinek mindez nem lenne elég, alant nézhet bizarr, kopasz, húsosajkú, csókolózótojásokat:
Ekkora trógerséget már! Amilyen pihent agyú, ha megfelelő árképzés társul hozzá, bőven lesz piaca.