Cél: az oktatás minőségének fejlesztése
2015. december 3–4. között az ELTE rendezi az UNICA egyetemi hálózat EduLab munkacsoportjának éves szemináriumát, amelyre hazánkból és az UNICA tagegyetemeiről félszáz szakértőt várnak. A szimpóziumon az oktatás minőségének fejlesztésével és a nemzetközi jó gyakorlatokkal foglalkoznak, a rendezvényen több nemzetközi hálózat képviselői is részt vesznek.
Az EduLab munkacsoport célja az oktatás minőségének és új módszereinek fejlesztésével kapcsolatos kérdések megvitatása és a jó gyakorlatok megosztása, a decemberi szemináriumot három fő témában szervezik: a Bologna-folyamat jövője a 2015 májusában rendezett jereváni konferencia fényében; a tanítás és tanulás új formái; felsőoktatás a digitális korban.
Az UNICA-t (Network of Universities from the Capitals of Europe, Európai Fővárosok Egyetemeinek Szövetsége) 1990-ben az Université libre de Bruxelles kezdeményezésére, 15 intézményi taggal alapították. A szervezetnek mára Európa 35 országából 46 partnerintézménye van: az Eötvös Loránd Tudományegyetem egyetlen hazai tagként vesz részt a több mint 1,8 millió hallgatót és 150 ezer oktatói-adminisztratív munkatársat összefogó hálózatban. Az UNICA feladatai közé tartozik a Bologna-folyamat fejlesztése és a Közép- és Kelet-Európai egyetemek európai felsőoktatási rendszerbe történő integrációjának elősegítése. A hálózat közvetítő szerepet tölt be a tagegyetemek és az európai intézmények, illetve a nemzeti és regionális kormányok között. Információkat biztosít az egyetemek számára az európai kezdeményezésekről, és fórumként szolgál az egyetemi kutatással, oktatással és adminisztrációval kapcsolatos egyeztetésekhez.
Időpont: 2015. december 3–4.
Helyszín: ELTE Aula Magna (1053 Budapest, Egyetem tér 1–3. I. em.)