Átlag 4 óra 46 perc a TV előtt
Tavaly a teljes lakosság átlagosan napi 4 óra 46 percet töltött televíziózással. Bár a két nagy országos kereskedelmi csatorna nézettsége némileg csökkent, a tévézésre fordított idő harmadában még mindig ezeket nézik az emberek – derül ki a Nielsen adataiból, amelyeket az MTI-hez is eljuttatott.
Az átlagos tévézési idő nem változott 2011-hez képest, ugyanakkor az 50 évesnél idősebbek némileg többet, míg a fiatalabbak tavaly néhány perccel kevesebbet televízióztak naponta.
Emelkedett az általános szórakoztató csatornák közönségaránya – több mint 15 százalékra –, míg a közszolgálati csatornák a nézők 14,2 százalékát vonzották a korábbi 12,1 százalék után. Az emberek a tévézésre fordított idő 8 százalékot meghaladó részében filmcsatornákat néztek, a gyermekadók nézettsége meghaladta az 5 százalékot, míg az ismeretterjesztő csatornáké megközelítette azt. A hírcsatornák nézettsége 4,4 százalékos volt.
Gyakran ültették a tévék elé a nézőket a mozifilmek, a hírműsorok, a szórakoztató- és sportműsorok. A művelődéssel, tudománnyal, kultúrával kapcsolatos programokat azonban kisebb arányban nézték az emberek, mint amilyen arányt a műsoridőn belül képviseltek.
@Fejes László (nyest.hu):
Hmm, a tanulmány a műsortípusra sajnos nem tér ki, de további kutatásokhoz iránymutatásul szolgálhat ez a felvetés.
@BPE: „A tanulmány összefoglalása egy mondatban: aki heti 20 óránál többet tévézik, annak 44%-kal alacsonyabb a spermaszáma a nem tévézőkhöz képest.” Akkor is, ha csak pornót néz?
Ez így önmagában nem sokat mond. Napi 4 és 3/4 óra, az heti 31-32. Na bumm. De ha hozzátesszük azt a cikket, amit a British Journal of Sports Medicine közölt le nemrég 18-22 éves fiatal férfiak tévénézési szokásairól, akkor már lehet fogalmunk ennek hatásairól.
A tanulmány összefoglalása egy mondatban: aki heti 20 óránál többet tévézik, annak 44%-kal alacsonyabb a spermaszáma a nem tévézőkhöz képest.
Ezt tovább is lehet gondolni: ha már 22 éves korra 44% a különbség, akkor még egy évtized a tévé előtt....